Moda Fotoğraf Çekimi

 • moda çekimleri
 • moda çekimi
 • moda fotoğraf çekimi
 • moda çekimleri
 • moda çekimi
 • moda fotoğraf çekimi

Moda Fotoğraf Çekimi

Stilinizi Dünyaya Duyurun! Moda Fotoğrafçılığı ve Moda Fotoğrafçısı!

Özellikle kadınların ilgi alanı olan moda, sadece giysilerden, ayakkabı ve takılardan oluşmamaktadır. Yaşadığımız çağda yaptığımız davranışların bile bir ekolü ve stili oluşmuş durumda. Moda çekimleri de tamamen bu ekolün görseller ile yansıtılması anlamına geliyor. Ekolü takip edenler ise markasını daha iyi anlatmış oluyor. Moda fotoğrafçısı ile çalışanlar moda fotoğrafçılığı alanında ve sektöründe adından söz ettiriyor. Siz de ürünlerinizi belirli bir ekolde ve hikâyede fotoğraflamak istiyorsanız moda fotoğrafçılığı kavramıyla herkes gibi karşılaşacaksınız demektir.

Modada yeni trendleri ve stilleri profesyonel moda çekimleri ile milyonlara ulaştırın…

Nitelikli bir çalışmayı gerekli kılan profesyonel fotoğraf çekimi, stüdyo ortamında, doğal ve konseptli şekilde gerçekleştirilerek ürün tanıtma odaklı yapılır. Düzenlenen defileler ve “fashion week”lerden farklı olarak fotoğraflar belirli bir hikaye içinde, mesaj verme amaçlı anlatılır. Moda fotoğrafçısı kişisel bakış açısıyla markayı en iyi şekilde yansıtmaya çalışır.

Moda dergileri ile kitlelere ulaşan moda fotoğrafları bir yandan da internet ortamında yayılarak etkili bir reklam aracı olarak kullanılır. Ayrıca e-ticaret siteleri olan markalar da moda fotoğrafçılığı ile satışlarını katlayarak adlarından söz ettirmişlerdir.

Herkes çeker, biz fark yaratırız!

 

[twentytwenty][/twentytwenty]

Neden Moda Çekimi? – Markanızı Yansıtın!

Moda çekimi günümüzde alışveriş ve moda dünyasının can damarlarından birini oluşturuyor. Kişiler alışveriş yapmadan önce ürünü web sitelerindeki moda fotoğrafları sayesinde ayrıntılı şekilde inceleyerek kararlarını veriyorlar. Dolayısıyla her marka kataloglarında yer vermek, mağazalarında müşterilerine sunmak için moda çekimleri yaptırıyor. Moda fotoğrafçılığı sekötöründe her sezon yenilenen görseller, firmanın yüzlerinden birini oluşturuyor. Eğer siz de;

• Moda sektöründe yerinizi almak,
• Rakiplerinizden sıyrılmak,
• Yeni sezon ürünlerinizi sergilemek,
• Dergi ve gazetelerde yer almak,
• Markanızı binlerce kişiye ulaştırmak,
• Yurtiçi ve yurtdışı tanıtım yapmak,
• İnternet kataloğu oluşturmak,
• Ekonomik bir tanıtım yaptırmak,
• Satış ve pazarlama gelirlerinizi artırmak,
• Büyümek ve başarı kazanmak için ürünlerinize özel moda çekimleri yaptırmalısınız.

Bulunduğunuz sektöre ve marka kimliğinize göre moda fotoğrafçılığı alanından yararlanarak her sezon farklı bir hikâyeye sahip çalışmalar yaptırabilirsiniz. Kimi zaman ünlü bir manken, kimi zaman dikkat çekici unsurlar kullanarak moda çekimi fotoğraflarınız ile rakiplerinizden sıyrılmayı garantilersiniz. Başarılı bir moda fotoğrafçısı ile de markanızı daha iyi anlatırsınız.

İyi Bir Moda Çekimi Nasıl Olmalı? – Büyüleyin!

Moda sektörü oldukça rekabetli bir alan olduğu için firmaların rakiplerinden sıyrılmaları için moda fotoğrafçılığı ile tam anlamıyla fark yaratmaları gerekiyor. İyi bir katalog oluşturmak için deneyimli moda fotoğrafçılığı ajansları ile çalışmak önemli oluyor. Bu nedenle öncelikle ajanslardan moda çekimi ile ilgili size nasıl hizmet vereceklerini öğrenmeniz ve referanslarını gözlemlemeniz gerekiyor. Moda çekimleri detaylı bir proje ve çekim aşamalarını içerdiği için atılan her adıma dikkat edilmesi gerekiyor. Bu bağlamda kendini moda fotoğrafçısı olarak tanıtan kişilerin de referanslarını dikkatle kontrol ve teyit etmeniz gerekiyor.

Sektörün en iyi fotoğrafçılık hizmetini veren Foto Life moda çekimleri çalışmaları sırasında;

Ürünlerin Sergilenmesi: Pazarlayacağınız ürünlerin vitrininin yaratılması. Bu bağlamda canlı model kullanarak ya da kullanmadan, serme yöntemi ya da cansız manken kullanımı ile moda çekimi.

Mekan Seçimi: Kış ve yaz sezonuna uygun mekan seçimi ve moda fotoğrafı uygulamaları.

Sahte Konsept: Arka fonu olmayan fotoğraf çekimleri ve photoshop uygulamaları.

Gerçek Consept: Dijital baskı perdelemesi ve model teması uygulanması.

Makyaj ve Saç: Ürüne ve tanıtım hikayesine uygun model makyajı yapılması.

Çekim ve Teslim: Farklı açılardan moda çekimlerinin tamamlanması ve düzenlemeler sonrası teslim.

Başarılı moda fotoğrafı çekimleri amatör ücretler ile yapılmaz. Moda fotoğrafçılığı fiyatları çekim yapılacak sektöre, çalışma saatlerine ve mekanlarına, kullanılan ekipmanlara ve ekstra hizmetlere göre değişiklik gösterir. Ayrıca moda fotoğrafçısı olarak alanında ün yapmış kişilerle çalışılması da ücreti değiştirir. Kaliteli sonuçlar için ödediğiniz parayı değil çalışacağınız fotoğrafçıyı düşünmeniz gerekir.

Foto Life – Modanın Kalbi!

Foto Life defile ve backstage görüntüleri dahil ilgili her alanda moda çekimi yapmaktadır. Kurumsal kimliğinizi başarılı şekilde yansıtan moda çekimi fotoğrafları için en etkili konseptleri hazırlamaktadır.

Moda fotoğrafçılığı salt çekimlerin dışında olup projeyi hayata geçiren fotoğrafçının da yaratıcılığını gerektiren çalışmaları kapsamaktadır. Bu nedenle Foto Life olarak kreatif ve profesyonel moda fotoğrafçıları ile moda fotoğrafçılığı alanında fark yaratan, güvenilir hizmetler vermekteyiz.

Fotoğraf Danışmanı


Farkındalık yaratacak çekimler deneyimli ekiplerden çıkar. Çekim projesinin başlangıcından teslimine kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti: "Fotoman"

"Fotoğraf Çekmek Sanattır"

Sıkça Sorulan Sorular

- Moda fotoğraflarını dış mekânda mı yoksa stüdyoda mı gerçekleştiriyorsunuz?
Moda fotoğrafları hem stüdyoda hem de dış mekânda çekilebilmektedir. Projenin konseptine göre çekim yeri belirlenir.
+ Moda fotoğraflarında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Moda fotoğraf çekimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu üründür. Bu sebeple ürünü etkileyici bir şekilde nasıl anlatabiliriz ve güzel gösteririz? Sorusuna cevap aranmalıdır.
+ Çekilen fotoğrafları E – ticaret sitelerinde kullanabilir miyiz?
Çekilen tüm fotoğraflar istenilen mecralarda yayınlanabilir. E – ticaret sitelerinde de dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Neden Biz?

 • Türkiye’nin en iyi fotoğraf ekibi
 • Alanında uzman ve ödüllü fotoğrafçılar
 • Son teknoloji ekipmanlar
 • Kurumsal danışmanlık hizmeti
 • Türkiye’nin her yerinde çekim hizmeti
 • Sektörel ve kişisel çözümler
 • Fotoğrafçılık Eğitimi - Foto Life Akademi Fotoğrafçılık Kursu
 • Laf olsun diye söylemiyoruz, biz bu işin kitabını yazdık

Fotoğraf Ekibimiz

Profesyonel Fotoğrafçılarımız
Sosyal Medyada Paylaş