Sıkça Sorulan Sorular

Çağrı Merkezi 0850 532 33 11
Fotoğraf Ekibimiz

Profesyonel Fotoğrafçılarımız
Değerlerimiz
- Özgünlük
Eşine rastlanmamış çekimler yapmak.
+ Yaratıcılık
Kreatif düşüncenin sınırlarını zorlamak.
+ Bağımsızlık
Her yerde ve her zaman çekim yapmak.
+ Çağdaşlık
Son teknoloji makinalar ile hizmet vermek.
+ Uzmanlık
Yaptığımız işin en iyisi olmak için öğrenmeye devam etmek.
- Türkiye’nin her yerinde çekim yapıyor musunuz?
Foto Life ekibi Türkiye’nin bütün illerine çekim hizmeti ulaştırıyor. Sadece İstanbul ile kısıtlı kalmayan çekimlerimizden yararlanmak için projeniz hakkında bizi bilgilendirmeniz gerekiyor.

+ Fiyatı belirleyen faktörler neler?
Çekim ücretlerimiz kullanılacak ekipman sayısına ve niteliğine, çekim yerine, proje zamanına, oyuncu ya da manken kullanılıp kullanılmamasına, ulaşım imkanlarına, baskı kalitesi ve teslim modellerine göre değişmektedir.

+ Fotoğrafçılarınız tanınmış kişiler mi?
Fotoğrafçı kadromuz alanında uzman, Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılarından oluşuyor. Her biri farklı fotoğraf çekim dallarında kendini geliştirmiş kişilerin yer aldığı ekibimiz, bilinen markalar için çalışıyor, çekimler yapmaya devam ediyorlar.

+ Fotoğraf eğitimi veriyor musunuz?
Foto Life Akademi bölümümüz temel ve ileri fotoğrafçılık eğitimleri, mesleki atölyeleri ile fotoğraf severlere eğitim veriyor. Fotoğrafçı kadromuz aynı zamanda kursiyerlerimizi farklı alanlarda yetiştirerek profesyonelliğe adım atmalarını sağlıyorlar.

+ Çekimler kaç gün sürüyor?
Fotoğraf çekimlerimizin süresi projenin kapsamına göre değişiyor. Düğün çekimleri 1 gün sürerken tanıtım filmleri 2 – 3 günü kapsayabiliyor. Firma ve kişi taleplerine, istenen çekim türüne, hava koşullarına ve diğer etmenlere göre çekim sürelerimiz değişiyor.

+ Hangi ekipmanları kullanıyorsunuz?
Çekimler son teknoloji makinalarla yapılıyor. Teknolojiyi takip eden ekibimiz hizmetlerimiz için en faydalı ürünleri kullanıyorlar. Uzun pozlama yapan makinalar, sualtı çekim özelliği olan makinalar, hava fotoğrafçılığı için gerekli olan donanım ve diğer teknik ihtiyaçlarımızı en iyi markalardan karşılıyoruz.

+ Stüdyolarınız nerelerde yer alıyor?
İstanbul’un 4 noktasında stüdyomuz var. Taksim, Maslak, Kadıköy ve Bakırköy’de yer alan stüdyolarımızda çekimlerimiz gerçekleşiyor.

+ Kamera ve ekipmanların arıza durumda ne yapıyorsunuz?
Her zaman yedek kamera ve lenslerimizi hazırda tutuyoruz. Bu nedenle ekipmanlarımızın arızalanması gibi bir durum söz konusu olmuyor.

+ Organizasyon iptal politikanız nedir?
Çekimlerin kişi ve firmalar tarafından iptal edilmesi durumunda ücret iadesi gerçekleştirmiyoruz.

+ Çekim günü hava koşulları olanak tanımazsa?
Düğün, nişan, konser ve etkinlik gibi tarihi değiştirilemeyecek organizasyonlarda çekimleri iptal etmiyoruz.

+ Kaç adet fotoğraf çekiyorsunuz?
2 saatlik çekimde ortalama 300-400 kare fotoğraf çekilir. Ancak organizasyonun kapsamına ve istenene hizmetlere uygun daha fazla sayıda çekim yapılabilir.

+ Fotoğraflar nasıl teslim ediliyor?
Çekim sonunda montaj ve düzenleme aşamalarından sonra elden, mail ya da kargo yolu ile fotoğraflar teslim edilir.