Otel Fotoğrafçılığı

Otel Fotoğrafçılığı

Turizm Sektörünün Fark Yaratanı Siz Olun!

Odalarınızı doldurmanın, otelinize merak uyandırmanın, rezervasyon ve satışlarınızı artırmanın yolu otel fotoğrafçılığından geçiyor. Profesyonel fotoğraf çekimi ile odalarınızın ve hizmet alanlarınızın etkileyici ayrıntıları ortaya çıkıyor; misafirleriniz sizden ne kadar kaliteli hizmetler alacaklarını daha iyi görüyorlar.

Turizmde sunum her şeyden önce gelir! Konaklama isteği uyandıracak profesyonel çekimlerden yararlanın…

Günümüzde mekanların en önemli pazarlama ve reklam araçları otellerinin etkili görseller olmuşken otel fotoğrafçılığından yararlanmamak mantıksız olur. Belirli bir konseptte otelinizin tüm güzelliğini gözler önüne serecek akıcı ve hikayesi olan otel fotoğraf çekimi yapılmalıdır.

Mekanın iç ve dış alanlarının fotoğraflandığı otel çekimleri müşterilerinize en hızlı şekilde ulaşmanızın kapılarını aralar. Diğer otellerden farklı olduğunuzu gösteren, kampanyalar içinde kafası karışmış olanları kendinize çekecek fotoğraflar tercih edilmenizi sağlar.

Herkes çeker, biz fark yaratırız!

[twentytwenty][/twentytwenty]

Neden Otel Fotoğrafçılığı? – Müşterileri Otelinize Çekin!

Günümüzde her üç kişiden birin tatil rezervasyonunu online olarak yaptığını düşünürsek misafirlerinizi otelinizden rezervasyon yaptırmaya itecek sebepler sunmalısınız. Konuklarınızın otel ve odalar hakkında daha detaylı bilgi alma beklentisini karşılamalısınız. Online olarak web sitenizde ve kataloglarınızda sunduğunuz fotoğrafların işletmenizi kusursuzca sergilemesini sağlamalısınız.

Binlerce dolar bütçe ayırarak yaptırdığınız tesisin vitrinini iyi oluşturmazsanız müşteri çekemezsiniz. Günümüzde oteller arasında var olan sıkı rekabette üstünlük sağlamak istiyorsanız otel fotoğrafçılığı hizmetleri sunan ajanslardan yararlanmalısınız. Eğer kalitesiz ve dikkat çekmeyen fotoğraflara sahipseniz müşterileriniz otelinizi tercih etmeyecektir. Titizlikle yapılan çekimlerden sonra müşteri gözünde değer kazandığınızı görürsünüz.

Fotoğrafçının Değil Müşterinin Gözünden Çekimler!

Otelinizin tatil için ne kadar uygun ve samimi bir mekan olduğunu göstermek için müşteri gibi düşünmeniz gerekir. Otel fotoğrafçılığı, bu bağlamda müşterilerinize rezervasyon yapmadan detaylı bilgiyi vermelidir. Herhangi bir otele gitmeden önce ayrıntılarını görmek isteyen konuklara telefonda bilgi vermek yerine birkaç fotoğrafla işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Otel fotoğraf çekimlerinde yaratıcı bakış açısı ve deneyim adınızı duyurmanızı sağlayacaktır. Pazarlamada en önemli noktanın ifade etme olduğunu düşünerek günümüz teknolojisine uyum sağlamalı ve görselliğin nimetlerini kullanmalısınız. Doğru ışık ve açı ile oteliniz mükemmel görünecektir.

Otel Tanıtımı Anlayışını Değiştiriyoruz!

Oteller arası hizmetlerde nasıl farkındalık yarattığınızı, çocuklu aileler ve kurumsal ekipler için tatil konforu sunduğunuzu konsept çekimlerle gösteriyoruz. Geniş açılı ve balık gözü lensler ile ortamın havasını değiştiriyoruz.  Ekip çalışması dahilinde olması gereken otel çekimleri sırasında:

 • En ince ayrıntıya kadar çalışılmalıdır.
 • Özenle yapılmalıdır.
 • Son teknoloji fotoğraf makineleri kullanılmalıdır.
 • Mekana göre ışık düzenlemesi yapılmalıdır.
 • Belirli bir kompozisyona göre düzenlenmelidir.
 • Çekim sonrası gerektiğinde photoshop gibi uygulamalardan geçmelidir.

Müşteri Sayınızı İki Katına Çıkaran Bir Ekip! – Foto Life

Reklam ve fotoğrafçılık sektörünün öncülerinden Foto Life sizlere sadece kaliteli görseller sunmuyor. Aynı zamanda otellerinizin müşteri sayısını artıracak merak uyandıran ve beğenilen fotoğraf kareleri oluşturuyor. Fotoğraflarınızı internet sitenizde, kataloglarda, dergilerde, gazetelerde kısacası tüm online ve basılı tanıtım araçlarında yayınlatabilirsiniz.

 • Otel oda sayısına,
 • 360 derece çekim olup olmamasına,
 • Dış ve iç mekan uygulamalarına,
 • Manken hizmetine,
 • Teslimat şekline göre ücretlendirilen çalışmalarımız bütçenizi sarsmayacak, aksine sektördeki sıralamanızı artıracak.

Profesyonel otel çekimleri ile fark yaratın!

Fotoğraf Danışmanı


Farkındalık yaratacak çekimler deneyimli ekiplerden çıkar. Çekim projesinin başlangıcından teslimine kadar ücretsiz danışmanlık hizmeti: "Fotoman"

"Fotoğraf Çekmek Sanattır"

Sıkça Sorulan Sorular

- Katalog çekimi için neler kullanıyorsunuz?
Açık ve kapalı alanlarda yapılacak olan çekimlere ve konsepte uygun ekipmanlar kullanılır. Son teknoloji makinalarla fotoğraflar çekilir.
+ Sadece ürün çekimleri mi yapıyorsunuz?
Her hizmet sektörüne uygun çekimler yapıyoruz. Tekstilden otomotive kadar talep aldığımız her projeyi özenle hazırlıyoruz.
+ Fotoğraflar sadece baskı kalitesinde mi veriliyor?
Kataloglar için hazırlanan görseller aynı zamanda web sitesi, afiş gibi farklı alanlarda da kullanılabilecek düzeyde oluşturuluyor.

Neden Biz?

 • Türkiye’nin en iyi fotoğraf ekibi
 • Alanında uzman ve ödüllü fotoğrafçılar
 • Son teknoloji ekipmanlar
 • Kurumsal danışmanlık hizmeti
 • Türkiye’nin her yerinde çekim hizmeti
 • Sektörel ve kişisel çözümler
 • Fotoğrafçılık Eğitimi - Foto Life Akademi Fotoğrafçılık Kursu
 • Laf olsun diye söylemiyoruz, biz bu işin kitabını yazdık

Fotoğraf Ekibimiz

Profesyonel Fotoğrafçılarımız
Sosyal Medyada Paylaş