Blog

Çağrı Merkezi 0850 532 33 11
Fotoğraf Ekibimiz

Profesyonel Fotoğrafçılarımız
Değerlerimiz
- Özgünlük
Eşine rastlanmamış çekimler yapmak.
+ Yaratıcılık
Kreatif düşüncenin sınırlarını zorlamak.
+ Bağımsızlık
Her yerde ve her zaman çekim yapmak.
+ Çağdaşlık
Son teknoloji makinalar ile hizmet vermek.
+ Uzmanlık
Yaptığımız işin en iyisi olmak için öğrenmeye devam etmek.
İstanbul’da Düğün Çekimi İçin En Uygun Mekanlar

İstanbul’da Düğün Çekimi İçin En Uygun Mekanlar

İstanbul’da evlenecek olan çiftler çok şanslı. 7 tepeli, 2 yakalı, sonsuz güzellikte İstanbul’da düğün fotoğrafı çekilecek onlarca yer var. Bu mutlu günü istediğiniz gibi hatırlamak için İstanbul’un dilediğiniz yerinde fotoğraf çektirebileceksiniz.

Aşağıda sizin için sıralanan mekanlardan dilediğinizde profesyonel fotoğraf çekimi yapabilir, bildiğiniz farklı yerleri bizimle paylaşabilirsiniz. İstanbul’da düğün çekim mekanları saymakla bitmeyeceği için listemizi en çok tercih edilenlerden derledik. İşte o yerler:

Avrupa Yakasında Düğün Fotoğrafı Çekilebilecek Mekanlar

Yıldız Korusu

İstanbul’da düğün çekim mekanları arasında en gözde yerlerden biri Yıldız Korusu. Beşiktaş’ta, şehrin göbeğinde bulunan yeşil alanlardan olan Yıldız Parkı, çiftlerin tercihi. Çırağan Sarayı’nın karşısında bulunan ormanlık alanda Çadır Köşkü ve Malta Köşkü adında iki tarihi yapı bulunmaktadır. Köşklerin dışı çekimler için idealdir. Ayrıca park girişindeki yokuş üzerindeki köprü de güzel bir manzara oluşturur. Yıldız Parkı’nda çekimler için ücret alınmıyor ancak köşklerin içinde fotoğraf çekmek için Beltur’dan izin almak gerekiyor.

Emirgan Korusu

Yıldız Parkı gibi bir diğer düğün çekimi mekanı Emirgan Korusu. Köşkler ile çevrili korunun etrafında fotoğraf çekemeseniz de ormanlık alanda çekim yaparsınız. Emirgan Korusu içerisinde Pembe Köşk, Sarı Köşk, Beyaz Köşk isimlerinde 3 köşk bulunmaktadır. Bu yapıların çevresinde gayet hoş kareler oluşturulabilir. Laleleri ile rengarenk görüntülere sahip olan koru özellikle gelinlerin tercihidir.

Atatürk Arboretumu

Belgrad Ormanı’nın güney tarafında bulunur. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’ne ilişkindir. 267 hektarlık alanda yemyeşil kareler elde edilir. Çekim ücreti talep edilen Atatürk Arboretumu’nda fazla alternatif iç mekan bulamayabilirsiniz. İstanbul’da düğün çekimi mekanları dendiğinde özellikle yaz aylarında akıllara Atatürk Arboretumu gelir.

Bahçeşehir Gölet Parkı

Düğün fotoğrafları için fazla zamanı olmayan çiftlere sunacağımız Gölet Parkı yine doğal manzaralar ile fotoğraf çekmeyi sağlıyor. Güneşli günlerde farklı bir güzellikte olan Gölet Parkı’nda herhangi bir çekim ücreti talep edilmemektedir.

Rahmi Koç Müzesi

Kapalı mekanlarda çekim yapmak isteyenler Rahmi Koç Müzesi’ni tercih edebilir. Fenerbahçe Vapuru, Moda Tramvayı, Atlı Tramvay içinde çekim yapılmaktadır. Diğer eserlerin önünde fotoğraf çekmek mümkün sadece. Dış mekanda bulunan lokomotif, uçak, çift katlı otobüs gibi objelerle birkaç farklı konsept hazırlanabilir. Antika arabalar da eğlenceli fotoğraflar çekmenizi sağlayacak.

Ihlamur Kasrı

Beşiktaş evlendirme dairesinin yanında bulunan Ihlamur Kasrı tarihi dokusuyla çiftleri büyülüyor. Ancak çiftlerin özel izin alması gerekli. Çok sıcak havalarda çekim yapılmasını önermiyoruz burada. Ayrıca flaş, tripod ve reflektör kullanımı yasak. Çekim için sadece bahçede ve cafetarya bölümünde izin veriliyor. Müze kısmı fotoğrafa açık değildir fakat yine de şansınızı deneyebilirsiniz.

Balat

Fatih ilçesinde yer alan Balat, özellikle tarihi binaları ile dikkat çekiyor. Düğün çekimleri için tarih kokan sokakları ve yokuşları ile merdivenleri kullanılıyor. Rengarenk evler damat ve gelin adayları için keyifli fotoğraf kareleri oluşturuyor. Ayrıca sahilde de çekim yapma imkanı oluyor.

Anadolu Yakasında Düğün Fotoğrafı Çekilebilecek Mekanlar

Haydarpaşa Garı

İstanbul’un en ünlü düğün fotoğrafı çekim mekanlarından olan Haydarpaşa Garı’nda unutulmaz kareleriniz olacak. Tarihi trenler ile tren yolu ve garın içinde hikayesi olan pozlar verebilirsiniz. Garın hemen yanı başındaki sahilde denizi arkanıza alarak güzel pozlar yakalayabilirsiniz. Fotoğraf çekimlerinin ücretli olduğu garda izin almanız da gerekiyor.

Fenerbahçe Parkı

Kalamış marinası ve Faruk Ilgaz tesislerine komşu olan park yaz mevsiminde büyüleyici manzaraları ile eğlenceli bir düğün fotoğrafı mekanına dönüşüyor. Taşlık patikalar, taş duvarlar, ağaçlar güzel görüntüler oluşturuyor.

Hidiv Kasrı – Beykoz

Hidiv Kasrı’nda fotoğraf çekimi için ücret istenmiyor. Ancak sarayda fotoğraf çekmenin belirli bir ücreti var. Sarayın içinde bulunan odalar tarihi dokusu ve etkileyici atmosferi ile etkileyici kompozisyonlar yaratılabilir.

Fethi Paşa Korusu

Üsküdar’ın birbirinden farklı düğün fotoğrafı çekim mekanları var. Fethi Paşa Korusu da yemyeşil çam ağaçları, erguvan çiçekleri, merdivenleri ve Arnavut kaldırımlı yokuşu ile en çok tercih edilenlerden. Romantik karelerinizi burada ölümsüzleştirebilirsiniz.

Anadolu Feneri

Beykoz’da, İstanbul Boğazı’nın Karadeniz’le birleştiği kuzey ucunda, bulunan küçük balıkçı köyüne adını veren deniz feneri çiftlerin fotoğraflarını çektirdiği şirin bir mekan. Sahilde ve köyün içinde verilen pozlar unutulmaz anılara dönüşüyor.

Beykoz Korusu

Beykoz ve Paşabahçe arasında yer alan koru yemyeşil ağaçları ve havuzu ile çekim mekanı oluyor. Düğün fotoğrafları için doğal alanları tercih edenlere ilk önerimiz Beykoz Korusu oluyor.

Kuzguncuk

Son zamanların en gözde fotoğraf mekanı Kuzguncuk, dar sokakları, Arnavut kaldırımları, mahalle havası ile dikkat çekiyor. Çiftler rengarenk boyanmış cumbalı evlerin önünde eğlenceli pozlar veriyorlar. Düğün fotoğrafları gelin ve damat adayının istediği konseptte düzenleniyor.

Diğer Mekanlar

 • Adile Sultan Sarayı
 • Ahmet Afif Paşa Yalısı
 • Alman Çeşmesi
 • Aya İrini Kilisesi
 • Ayasofya Müzesi
 • Beyazıt Kulesi
 • Beylerbeyi Sarayı
 • Çiçek Pasajı
 • Dolmabahçe Sarayı
 • Esma Sultan Sarayı
 • Galata Kulesi
 • Gülhane
 • İstiklal Caddesi
 • Kamondo Merdivenleri
 • Kapalıçarşı
 • Kız Kulesi
 • Küçüksu Kasrı
 • Mısır Çarşısı
 • Moda İskelesi
 • Ortaköy Meydanı
 • Pierre Loti
 • Prens Adaları
 • Rumeli Feneri
 • Rumeli Hisarı
 • Sepetçiler Kasrı

Nişan fotoğrafçılığı sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir